bigpo.ru
добавить свой файл
1
СВІТЛАНА РОМАНІВНА ХІМКО,

методист НМЦ управління освітою та методичною роботою

ІППО КМПУ імені Б.Д.Грінченка


Підсумки участі учнів

загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва

у Всеукраїнських конкурсах у 2007 – 2008 н. р.


Важливим аспектом виявлення обдарованої молоді є участь школярів у Всеукраїнських учнівських конкурсах:

  • Міжнародному дитячому конкурсі з української мови імені Петра Яцика;

  • Всеукраїнському учнівському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, який проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!»;

  • Міському конкурсі з українознавства;

  • Всеукраїнському конкурсі шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва «Безсмертний подвиг українського народу» та інших.

Як творче інтелектуальне змагання учнівської молоді, що має певний рівень знань з української мови не тільки в межах навчальної програми, а й виявляє розуміння мовних тонкощів, цікавиться історією розвитку української мови, має філологічні здібності, а також демонструє творчий підхід до розв’язання мовних проблем, щороку проводиться Міжнародний дитячий конкурс з української мови імені Петра Яцика.

На VII Міжнародному конкурсі з української мови у 2007-2008 навчальному році заохочувальною премією за оригінальність роботи відзначено Стецюру Олексія Володимировича, учня 11 класу Кловського ліцею № 77 Печерського району.

^ Міський учнівський конкурс з українознавства у 2007-2008 н.р. проводився серед учнів 6-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти КМПУ ім. Б.Д.Грінченка.

Виявлення та розвиток творчого потенціалу обдарованої учнівської молоді, актуалізація формування в учнів національної самосвідомості як сутнісної основи прояву українознавства в життєдіяльності, залучення учнівської молоді до духовних надбань народу – основні завдання учнівського Конкурсу з українознавства.

Перемогу на ІІІ етапі Міського учнівського конкурсу з українознавства у 2007–2008 навчальному році вибороли:


Диплом І ступеня


  1. 1.Лосєв Микола Олександрович, учень 8 класу спеціалізованої школи № 73 Шевченківського району;

  2. Митник Олена Віталіївна, учениця 9 класу спеціалізованої школи № 252 Оболонського району;

  3. Бовтун Катерина Олександрівна, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Печерського району;

  4. Філіпова Ганна Володимирівна, учениця 10 класу середньої загальноосвітньої школи № 235 ім. В. Чорновола Святошинського району;

  5. Галицька Дарина Вікторівна, учениця 11 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Печерського району.



Диплом ІІ ступеня



  1. Крижанівський Ярослав Вікторович, учень 8 класу спеціалізованої школи № 204 Дніпровського району;

  2. Шевченко Ірина Олександрівна, учениця 8класу Фінансового ліцею Подільського району;

  3. Шевчук Ірина Сергіївна, учениця 9 класу середньої загальноосвітньої школи № 289 Дарницького району;

  4. Ємець Марія Костянтинівна, учениця 9 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Печерського району;

  5. Клімович Олег Сергійович, учень 10 класу Русанівського ліцею Дніпровського району;

  6. Кравець Тетяна Василівна, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Печерського району;

  7. Окопнік Юліана Олегівна, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Печерського району;

  8. Пустовгар Ольга Сергіївна, учениця 11 класу середньої загальноосвітньої школи № 158 Дніпровського району;

  9. Сологуб Тамара Володимирівна, учениця 11 класу гімназії № 56 Печерського району;

  10. Токарський Богдан Ігорович, учень 11 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Печерського району.


Диплом ІІІ ступеня


  1. Драник Юлія Володимирівна, учениця 8 класу середньої загальноосвітньої школи № 273 Голосіївського району;

  2. Шененко Марія Миколаївна, учениця 8 класу Фінансового ліцею Подільського району;

  3. Градінарова Кристина Геннадіївна, учениця 8 класу середньої загальноосвітньої школи № 76 Святошинського району;

  4. Остапчук Антоніна Юріївна, учениця 9 класу гімназії № 191 ім. П. Г. Тичини Дніпровського району;

  5. Коломієць Оксана Миколаївна, учениця 9 класу середньої загальноосвітньої школи № 219 Оболонського району;

  6. Соколовська Ірина Сергіївна, учениця 9 класу середньої загальноосвітньої школи № 219 Оболонського району.

  7. Захарченко Іван Анатолійович, учень 9 класу середньої загальноосвітньої школи № 231 Оболонського району;

  8. Гайдук Катерина Василівна, учениця 9 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка Печерського району;

  9. Косак Олена Михайлівна, учениця 9 класу середньої загальноосвітньої школи № 22 Солом’янського району;

  10. Король Оляна Анатоліївна, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка Печерського району;

  11. Тотовицька Оксана Миколаївна, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Печерського району;

  12. Молодик Марія Володимирівна, учениця 10 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Печерського району;

  13. Каурковська Валентина Олексіївна, учениця 10 класу середньої загальноосвітньої школи № 235 ім. В. Чорновола Святошинського району;

  14. Лютий Василь Романович, учень 11 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Печерського району;

  15. Ковальова Маргарита Сергіївна, учениця 11 класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка Печерського району;

  16. Кермач Руслан Васильович, учень 11 класу спеціалізованої школи № 135 Шевченківського району.
З метою привернення уваги молоді до подвигу народу в Другій світовій війні, зокрема до подвигу українського народу, виховання почуття патріотизму, національної гідності, гордості за свій народ, виховання поваги до ветеранів війни, людей старшого покоління, виховання національно свідомих патріотів країни, любові до рідного краю та на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 29.11.2007 № 1052, наказу Головного управління освіти і науки від 08.01.2008 №1 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему «Безсмертний подвиг українського народу» з 1 березня по 10 квітня 2008 року було проведено ІІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему «Безсмертний подвиг українського народу».
^
Перемогу у конкурсі «Шкільний літературний твір» вибороли:

  1. Петрова Катерина Геннадіївна, учениця 9 класу гімназії-інтернат № 13 Солом’янського району;

  2. Секретна Євгенія Андріївна, учениця 11 класу СШ №102 Шевченківського району;

  3. Прокопенко Катерина Тарасівна, учениця 9 класу СЗШ №163 ім. М.Кирпоноса Шевченківського району.

  4. У конкурсі «Твори образотворчого мистецтва» переможцями стали:

  5. Пасічник Анастасія Миколаївна, учениця 7 класу СШ № 7 М.Т.Рильського Солом’янського району;

  6. Творонович Ігор Олександрович, вихованець Київського палацу дітей та юнацтва

  7. Комаров Костянтин Андрійович, вихованець Київського палацу дітей та юнацтва.


Під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» у 2007-2008 навчальному році відбувся Всеукраїнський учнівський конкурс учнівської творчості, який знову запалив нові зірки на небосхилі нашої Батьківщини. Ідея соборності України надихнула молодь на творчі роздуми, цілеспрямовані дослідження, осмислення крізь призму Шевченкового слова України та її долі.

На ІІІ (міський) етап Конкурсу було подано 150 різноманітних за жанрами літературних творів, дослідження з історії України і державотворення.

Розглянувши творчі роботи учнів м. Києва, журі Конкурсу визначило переможців ІІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості та рекомендувало їх для участі в ІV етапі. Переможцями ІІІ етапу (міського) Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості стали учні:

^ Номінація «Література»


  1. Федорович Ганна Вікторівна, учениця 11 класу Гімназії східних мов № 1 Святошинського району, керівник - учитель зарубіжної літератури Семенюк Світлана Іванівна;

  2. Стецюк Олена Ігорівна, учениця 11 класу Гімназії східних мов № 1

Святошинського району, керівник – учитель української мови і

літератури Ушакова Тетяна Сергіївна;

  1. Гранко Оксана Ярославівна, учениця 11 класу гімназії «Троєщина» Деснянського району, керівник – учитель української мови і літератури Гуменюк Світлана Василівна;

  2. Бутовець Дарія Сергіївна, учениця 10 класу СЗШ № 5 Печерського району, керівник - учитель української мови і літератури Кудрик Тетяна Григорівна;

  3. Затворницька Анастасія Андріївна, учениця 9 класу СШ № 107

  4. Подільського району, керівник – учитель української мови і літератури Синьова Наталія Петрівна;

  5. Степаненко Анастасія Євгенівна, учениця 6 класу СШ № 193 Подільського району, керівник – учитель української мови і літератури Малишко Людмила Сергіївна.


^ Номінація «Історія України і державотворення»
  1. Зеров Костянтин Олександрович, учень 11 класу Фінансово-правового ліцею Солом’янського району, керівник – учитель історії Васильєв Олексій Олександрович;


  2. Касянчук Оксана Сергіївна, учениця 10 класу СЗШ № 250 Деснянського району, керівник – учитель історії та правознавства Ситник Елла Василівна;

  3. Горак Ганна Володимирівна, учениця 9 класу ліцею № 100 «Поділ» Подільського району, керівник – учитель історії та правознавства Горак Інна Анатоліївна;

  4. Кучугура Яна Володимирівна, учениця 9 класу гімназії «Троєщина» Деснянського району, керівник – учитель історії Бондаренко Лідія Володимирівна;

  5. Слєпакуров Андрій Сергійович, учень 9 класу гімназії № 283 Деснянського району, керівник – учитель історії Проводар Анатолій Андрійович.


Переможці Конкурсу виявили не тільки мовне чуття й естетичний смак, а й продемонстрували аналітичне мислення, обізнаність із сучасним суспільним, громадсько-політичним, культурним життям України, показали, що мають якщо не сформовані, то започатковані українські духовні орієнтири, відчувають себе особистістю з певними нормами, принципами, планами на майбутнє, намірами… .

І це запевняє нас: в української нації є майбутнє і, попри всі випробування, пережиті рідним багатостраждальним народом, вона ніколи не збідніє на таланти.

Справжнім досягненням стала перемога киян у ІV етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, який був проведений з 10 лютого до 15 березня 2008 року d столиці України Києві.

Серед 27 учнівських команд України в номінації “Література” є дві переможниці :

  1. Федорович Ганна Вікторівна, учениця 11 класу Гімназії східних мов №1 Святошинського району, керівник - учитель зарубіжної літератури Семенюк Світлана Іванівна і

  2. Степаненко Анастасія Євгенівна, учениця 6 класу СШ № 193 Подільського району, керівник – учитель української мови і літератури Малишко Людмила Сергіївна.



Дві перемоги отримали юні київські таланти в номінації “Історія України та державотворення”:

  1. Зеров Костянтин Олександрович, учень 11 класу Фінансово-правового ліцею Солом’янського району, керівник – учитель історії Васильєв Олексій Олександрович.

  2. Касянчук Оксана Сергіївна, учениця 10 класу СЗШ № 250 Деснянського району, керівник – учитель історії та основ правознавства Ситник Елла Василівна.


Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13. 05. 2008 № 1/9-305, наказу Головного управління освіти і науки від 8.05.2008 №175, переможці ІV (підсумкового) етапу та вчителі, які їх підготували, були відряджені 22 травня 2008 року до м. Канева для участі у святковій церемонії нагородження. Урочиста церемонія нагородження відбулася за участю делегацій регіонів України на Тарасовій горі в Шевченківському національному заповіднику. Учні-переможці були нагороджені цінними подарунками, дипломами та грамотами. Нагороди учням і їхнім керівникам вручав заступник Міністра освіти і науки України Павло Броніславович Полянський.

За сумлінну працю, особистий вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління та підготовку переможця у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, який проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України були нагороджені київські вчителі:

  1. Васильєв Олексій Олександрович, учитель історії Фінансово-правового ліцею Солом’янського району,

  2. Малишко Людмила Сергіївна, учитель української мови і літератури СШ 193 № Подільського району,

  3. Семенюк Світлана Іванівна, учитель зарубіжної літератури Гімназії східних мов № 1 Святошинського району.

Нагрудний знак «Василь Сухомлинський» вручено вчителю історії та основ правознавства СЗШ № 250 Деснянського району Ситник Еллі Василівні.